AI vs Folket
Modellens vinstsannolikhet ställd mot publikens streckprocent i varje färdigspelad avdelning – med skillnad i procentenheter, värdekvot och det faktiska utfallet.
Modellversion TW-1.1Läser in…
Modell vs marknad – aktuell omgång
Modellens vinstchans ställd mot spelarkollektivets streckprocent, med värdekvot, modellsäkerhet och värdepoäng
V85-1svårighetsgrad 8/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 Aetos Kronos | 23.6 % | 14.8 % | +8.8 p.e. | 1.59x | 57/100 | 63/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 5 Kilmister | 23.8 % | 19.2 % | +4.6 p.e. | 1.24x | 57/100 | 54/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 4 Elian Web | 14.5 % | 11.7 % | +2.8 p.e. | 1.24x | 61/100 | 51/100 | ⚪ Neutralt |
| 8 San Moteur | 0.3 % | 0.4 % | -0.1 p.e. | 0.75x | 70/100 | 39/100 | ⚪ Neutralt |
| 9 Fenix Am | 0.5 % | 0.8 % | -0.3 p.e. | 0.63x | 53/100 | 34/100 | ⚪ Neutralt |
| 2 Vixi Sisu | 2.5 % | 3.3 % | -0.8 p.e. | 0.76x | 56/100 | 37/100 | ⚪ Neutralt |
| 10 Callela Highness | 0.5 % | 2.0 % | -1.5 p.e. | 0.25x | 59/100 | 29/100 | ⚪ Neutralt |
| 3 Nordic Thunder | 21.1 % | 23.2 % | -2.1 p.e. | 0.91x | 64/100 | 44/100 | ⚪ Neutralt |
| 7 Hail Mary | 0.3 % | 5.1 % | -4.8 p.e. | 0.06x | 59/100 | 23/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 1 Cyber Lane | 12.8 % | 19.6 % | -6.8 p.e. | 0.65x | 62/100 | 35/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
V85-2svårighetsgrad 5/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Ready Steady | 31.0 % | 12.5 % | +18.5 p.e. | 2.48x | 71/100 | 90/100 | 🟢 Starkt modellstöd |
| 3 Falcon Rag | 17.3 % | 14.2 % | +3.1 p.e. | 1.22x | 64/100 | 52/100 | ⚪ Neutralt |
| 7 Snow Rider | 19.5 % | 16.7 % | +2.8 p.e. | 1.17x | 68/100 | 53/100 | ⚪ Neutralt |
| 5 Kaptain Kirk | 1.1 % | 1.3 % | -0.2 p.e. | 0.85x | 56/100 | 38/100 | ⚪ Neutralt |
| 2 Ozon Face | 2.8 % | 4.3 % | -1.5 p.e. | 0.65x | 68/100 | 37/100 | ⚪ Neutralt |
| 8 Mr Bold | 15.7 % | 17.3 % | -1.6 p.e. | 0.91x | 68/100 | 44/100 | ⚪ Neutralt |
| 4 Anna Ale | 3.0 % | 4.6 % | -1.6 p.e. | 0.65x | 55/100 | 34/100 | ⚪ Neutralt |
| 9 Frida Boko | 6.1 % | 11.9 % | -5.8 p.e. | 0.51x | 57/100 | 30/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 10 Vinnie Am | 2.8 % | 8.8 % | -6.0 p.e. | 0.32x | 44/100 | 24/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 6 Sanity Check | 0.8 % | 8.2 % | -7.4 p.e. | 0.10x | 50/100 | 22/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
V85-3svårighetsgrad 6/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 Zenit Brick | 24.9 % | 13.4 % | +11.5 p.e. | 1.86x | 70/100 | 73/100 | 🟢 Starkt modellstöd |
| 7 Rebell Ås | 23.5 % | 20.8 % | +2.7 p.e. | 1.13x | 67/100 | 53/100 | ⚪ Neutralt |
| 2 Zola Zeta | 13.9 % | 11.4 % | +2.5 p.e. | 1.22x | 61/100 | 50/100 | ⚪ Neutralt |
| 3 Yatzy Boko | 1.2 % | 0.3 % | +0.9 p.e. | 4.00x | 68/100 | 65/100 | ⚪ Neutralt |
| 1 Perfect Match | 2.1 % | 1.6 % | +0.5 p.e. | 1.31x | 61/100 | 47/100 | ⚪ Neutralt |
| 5 Fame Face | 17.1 % | 17.7 % | -0.6 p.e. | 0.97x | 61/100 | 44/100 | ⚪ Neutralt |
| 8 Global Vindication | 4.7 % | 5.9 % | -1.2 p.e. | 0.80x | 61/100 | 38/100 | ⚪ Neutralt |
| 4 Elvis Rags | 1.7 % | 4.5 % | -2.8 p.e. | 0.38x | 70/100 | 32/100 | ⚪ Neutralt |
| 6 Ninja Web | 7.5 % | 11.7 % | -4.2 p.e. | 0.64x | 67/100 | 35/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 10 Racing Mange | 3.5 % | 12.6 % | -9.1 p.e. | 0.28x | 58/100 | 26/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
V85-4svårighetsgrad 6/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 Zorro Trot | 29.8 % | 21.1 % | +8.7 p.e. | 1.41x | 65/100 | 64/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 5 San Moteur | 20.4 % | 13.3 % | +7.1 p.e. | 1.53x | 65/100 | 62/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 4 Hail Mary | 12.7 % | 11.7 % | +1.0 p.e. | 1.09x | 65/100 | 47/100 | ⚪ Neutralt |
| 2 Kilmister | 7.5 % | 6.7 % | +0.8 p.e. | 1.12x | 59/100 | 45/100 | ⚪ Neutralt |
| 3 Aetos Kronos | 3.7 % | 3.8 % | -0.1 p.e. | 0.97x | 64/100 | 42/100 | ⚪ Neutralt |
| 10 Wolf Creek | 0.2 % | 0.3 % | -0.1 p.e. | 0.67x | 56/100 | 35/100 | ⚪ Neutralt |
| 7 Callela Highness | 1.2 % | 2.2 % | -1.0 p.e. | 0.55x | 45/100 | 31/100 | ⚪ Neutralt |
| 6 Fenix Am | 11.7 % | 13.2 % | -1.5 p.e. | 0.89x | 61/100 | 41/100 | ⚪ Neutralt |
| 1 Elian Web | 6.7 % | 8.5 % | -1.8 p.e. | 0.79x | 58/100 | 38/100 | ⚪ Neutralt |
| 11 Mister Hercules | 3.3 % | 9.0 % | -5.7 p.e. | 0.37x | 58/100 | 28/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 9 Ex Coach | 2.9 % | 10.3 % | -7.4 p.e. | 0.28x | 58/100 | 26/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
V85-5svårighetsgrad 7/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 Mr Bold | 22.0 % | 7.9 % | +14.1 p.e. | 2.78x | 61/100 | 82/100 | 🟢 Starkt modellstöd |
| 6 Vinnie Am | 21.6 % | 14.4 % | +7.2 p.e. | 1.50x | 66/100 | 62/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 2 Sanity Check | 21.2 % | 15.8 % | +5.4 p.e. | 1.34x | 60/100 | 56/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 1 Kaptain Kirk | 13.2 % | 12.2 % | +1.0 p.e. | 1.08x | 62/100 | 47/100 | ⚪ Neutralt |
| 7 Cliff Hanger | 0.1 % | 0.2 % | -0.1 p.e. | 0.50x | 64/100 | 35/100 | ⚪ Neutralt |
| 3 Snow Rider | 1.0 % | 3.1 % | -2.1 p.e. | 0.32x | 55/100 | 29/100 | ⚪ Neutralt |
| 5 Frida Boko | 8.6 % | 10.8 % | -2.2 p.e. | 0.80x | 56/100 | 37/100 | ⚪ Neutralt |
| 11 Dexter Ås | 5.2 % | 8.1 % | -2.9 p.e. | 0.64x | 64/100 | 35/100 | ⚪ Neutralt |
| 8 Rapid Boy | 0.4 % | 5.8 % | -5.4 p.e. | 0.07x | 49/100 | 21/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 10 Hard Rock | 3.0 % | 10.2 % | -7.2 p.e. | 0.29x | 67/100 | 28/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 9 Simply Great | 3.7 % | 11.6 % | -7.9 p.e. | 0.32x | 59/100 | 27/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
V85-6svårighetsgrad 4/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Ninja Web | 44.0 % | 20.1 % | +23.9 p.e. | 2.19x | 73/100 | 90/100 | 🟢 Starkt modellstöd |
| 3 Global Vindication | 16.5 % | 12.1 % | +4.4 p.e. | 1.36x | 65/100 | 56/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 4 Zenit Brick | 14.7 % | 10.7 % | +4.0 p.e. | 1.37x | 58/100 | 54/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 5 Racing Mange | 4.4 % | 4.6 % | -0.2 p.e. | 0.96x | 56/100 | 40/100 | ⚪ Neutralt |
| 9 Ferrari B.B. | 0.4 % | 2.3 % | -1.9 p.e. | 0.17x | 60/100 | 28/100 | ⚪ Neutralt |
| 8 Don Fanucci | 0.9 % | 3.4 % | -2.5 p.e. | 0.26x | 65/100 | 29/100 | ⚪ Neutralt |
| 6 Bythebook | 2.8 % | 5.7 % | -2.9 p.e. | 0.49x | 53/100 | 30/100 | ⚪ Neutralt |
| 7 Vitruvio | 0.9 % | 3.8 % | -2.9 p.e. | 0.24x | 63/100 | 28/100 | ⚪ Neutralt |
| 2 Rebell Ås | 6.2 % | 9.4 % | -3.2 p.e. | 0.66x | 62/100 | 35/100 | ⚪ Neutralt |
| 10 Quite Easy | 5.0 % | 9.9 % | -4.9 p.e. | 0.51x | 66/100 | 32/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 11 Ulyssa Boko | 4.2 % | 18.1 % | -13.9 p.e. | 0.23x | 68/100 | 28/100 | 🔴 Kraftigt överstreckad |
V85-7svårighetsgrad 4/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 Zorro Trot | 39.9 % | 17.3 % | +22.6 p.e. | 2.31x | 80/100 | 93/100 | 🟢 Starkt modellstöd |
| 3 Ex Coach | 20.5 % | 10.7 % | +9.8 p.e. | 1.92x | 71/100 | 71/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 7 Tequila Rag | 11.7 % | 8.4 % | +3.3 p.e. | 1.39x | 60/100 | 53/100 | ⚪ Neutralt |
| 1 Callela Highness | 4.1 % | 1.9 % | +2.2 p.e. | 2.16x | 63/100 | 61/100 | ⚪ Neutralt |
| 11 Jolly Ribb | 0.3 % | 2.4 % | -2.1 p.e. | 0.13x | 58/100 | 26/100 | ⚪ Neutralt |
| 9 Bahia Web | 0.3 % | 3.4 % | -3.1 p.e. | 0.09x | 60/100 | 25/100 | ⚪ Neutralt |
| 8 Vera Diablo | 6.3 % | 10.0 % | -3.7 p.e. | 0.63x | 66/100 | 35/100 | ⚪ Neutralt |
| 6 Bosse Boy | 0.4 % | 4.5 % | -4.1 p.e. | 0.09x | 58/100 | 24/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 5 Mister Hercules | 2.3 % | 6.9 % | -4.6 p.e. | 0.33x | 46/100 | 25/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 12 Storm Brodda | 7.4 % | 13.2 % | -5.8 p.e. | 0.56x | 77/100 | 35/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 4 Wolf Creek | 5.9 % | 11.8 % | -5.9 p.e. | 0.50x | 65/100 | 31/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 10 Ove Hammer | 1.0 % | 9.6 % | -8.6 p.e. | 0.10x | 57/100 | 23/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
V85-8svårighetsgrad 5/10
| Häst | Modellens vinstchans | Streckprocent | Modellövertag | Värdekvot | Modellens säkerhet | Värdepoäng | Modell vs marknad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 Dexter Ås | 34.3 % | 16.1 % | +18.2 p.e. | 2.13x | 75/100 | 87/100 | 🟢 Starkt modellstöd |
| 7 Pyret Palema | 24.3 % | 19.4 % | +4.9 p.e. | 1.25x | 69/100 | 57/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 1 Rapid Boy | 14.3 % | 9.6 % | +4.7 p.e. | 1.49x | 68/100 | 58/100 | 🟡 Måttligt modellstöd |
| 2 Simply Great | 1.7 % | 0.3 % | +1.4 p.e. | 5.67x | 58/100 | 63/100 | ⚪ Neutralt |
| 3 Hard Rock | 10.8 % | 10.4 % | +0.4 p.e. | 1.04x | 58/100 | 44/100 | ⚪ Neutralt |
| 11 Hard Livin | 0.4 % | 0.3 % | +0.1 p.e. | 1.33x | 64/100 | 47/100 | ⚪ Neutralt |
| 9 Ecurie D. | 7.6 % | 8.6 % | -1.0 p.e. | 0.88x | 59/100 | 40/100 | ⚪ Neutralt |
| 10 Solvalla Star | 0.2 % | 2.2 % | -2.0 p.e. | 0.09x | 62/100 | 27/100 | ⚪ Neutralt |
| 5 Vilja Brick | 0.9 % | 5.1 % | -4.2 p.e. | 0.18x | 48/100 | 23/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 8 Milliondollarrhyme | 4.4 % | 10.3 % | -5.9 p.e. | 0.43x | 59/100 | 29/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 6 Gold Wing | 0.8 % | 8.3 % | -7.5 p.e. | 0.10x | 63/100 | 24/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
| 12 Mellby Free | 0.2 % | 9.4 % | -9.2 p.e. | 0.02x | 57/100 | 22/100 | 🟠 Marknaden starkare än modellen |
Värdepoäng är en relativ rangordning – inte en sannolikhet. Streckprocenten är en ögonblicksbild från extern källa.
Spelvärda hästar (≥ +5 p.e.)
Otillräckligt historiskt underlag
0 observationer
Överstreckade (≤ −5 p.e.)
Otillräckligt historiskt underlag
0 observationer
Hästobservationer
0
Färdigspelade avdelningar
Avdelningar
0
0 omgångar
Trav Whisperer använder modellbaserade sannolikheter och historiska data. Prognoser är osäkra och historiska resultat garanterar inte framtida resultat.